апрель, 2020 ел
җомга

Россия авыл хуҗалыгы берлеге (РССМ) «Эш башлаучы фермер» проектын – яшь аграрийларга ярдәм итү, авыл хуҗалыгында бизнес-планлаштыруны үстерү күнекмәләрен үстерү һәм командада эшләргә өйрәтү инициативасын тәкъдим итә. Уенда җиңүчеләр дипломнар һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнәләр һәм катнашучы илләргә – Россиядә, Кыргыз Республикасында, Казахстан Республикасында, Армения Республикасында, Беларусь Республикасында һәм башка республикаларда стажировка узарга чакырылалар.

февраль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген  Казанда   Халыкара  авыл  яшьләре  конгрессы  ачылды,  анда  Татарстаннан, Россяиияең  50 субъектыннан һәм дөньяның 25  иленнән   200дән артык  делегат  катнаша.  Аерым алганда,  БДБ илләреннән,    Германия, Мисыр,  Конго, Индия Испаниия, Литва, Марокко, Мексика, Нигерия, Пакистан, Польша, Португалия, Төньяк Македония, Төньяк Ирландия, Сербия, Сенегал, Словения, Төркия һәм Эстония  илләреннән.