февраль, 2021 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан  Республикасы  Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров эшлекле сәфәр белән Кама Тамагы районында булды. Фойеда район эшкуарлары һәм мәгариф учреждениеләре тарафыннан әзерләнгән күргәзмә оештырылган иде. Күргәзмәне караганнан соң, Марат Җәббаров район фермерлары белән аралашты.

май, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары - ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров эш сәфәре белән Кама Тамагы районында булды. Авыл хуҗалыгы оешмаларының азык җыюга әзерлеген карау өченче филиалдан башланды. Бортаслылар булган техниканы күрсәттеләр, механизаторларның башкарган эш бәяләре һәм күләме күрсәтелгән паспортлары белән таныштырдылар. Шундый ук тикшерү Татагролизингның барлык бүлекчәләрендә, “Олы Кариле” АҖендә узды. Министр Айрат Ялалетдиновның йөзем бакчасында, «Кече Мәрәтхуҗа» авыл хуҗалыгы кооперативында, Сөйки сөт комплексында булды.

декабрь, 2019 ел
дүшәмбе

13 декабрьдә  Мәскәүдә  зур  сыр  ярминкәсе  ачылды.   Россиянең  15 төбәгеннән  30дан  артык  эре  компания  100дән артык  төрдә  сыр  тәкъдим  иттеләр.    Шулар  арасында   – «Татарстан  Камамберы». Искәртеп  узабыз,  2018 елда  Кама Тамагында  «Камамбер» сыр  заводы  ачылган  иде, ул  француз  рецептурасы  буенча  җирле  сөттән  сыр  әзерли.