декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

SAP цифрлы лидерлык үзәге мәйданчыгында Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы тарафыннан оештырылган «2031 елга кадәр Россиянең мелиорация комплексын стратегик үстерү» Бөтенроссия конференциясе узды. Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, «Татмелиоводхоз» идарәсе ФДБУ генераль директоры Марс Хисмәтуллин, «Татмелиорация» ТК ААҖ җитәкчесе Рөстәм Сөнгатуллин, шулай ук фәнни җәмәгатьчелек һәм агробизнес вәкилләре катнашты. Конференциянең пленар утырышының модераторы Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының Мелиорация департаменты директоры Дмитрий Сорокин булды.

октябрь, 2019 ел
шимбә

Татарстан мелиораторлары  эшенә Россия Федерациясе  Авыл  хуҗалыгы  министрлыгы  тарафыннан  югары  бәя  бирелде.  Алар  “Алтын  көз -2019 “ 21 нче  бөтенроссия  агросәнәгать күргәзмәсендә  төрле  дәрәҗәдәге  биш  медаль  алдылар.