октябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Биектау районының «Битаман» ҖЧҖ игенчеләре быел гектардан 71,3 центнер сабан бодае алдылар. Бу селекция үзәгенең тәҗрибәле кишәрлекләреннән алынганнан күбрәк.

июль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан  Республикасы  Премьер-министры урынбасары – Татарстан  Республикасы  авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров эшлекле  сәфәр белән  Биектау районында булды һәм Азнакай, Менделеевск, Кукмара, Саба, Теләче, Мамадыш, Балык Бистәсе һәм Биектау районнары фермерлары белән очрашты.

апрель, 2020 ел
җомга

Предприятие ООО «Әсән» ҖЧҖ предприятиесе Татарстан Республикасы Биекиау районында авыл хуҗалыгы продукциясен җитештерү буенча лидерларның берсе. Хуҗалык сөт, ит, ашлык һәм башка продукция җитештерә һәм сата. Аларның төп уңышы – җитәкчеләрнең машина-трактор паркын яңартуга даими игътибар бирүендә. Ә 16 апрельдә авыл хуҗалыгы предприятиесе Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының «60 на 40» программасы буенча техника алды.