октябрь, 2016 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Нурлат муниципаль районының «Нурлат сөте» ҖЧҖендә 1000 га мәйданда көнбагыш җыюны төгәлләделәр.

2016 елның 28 – 29 октябрендә “Татарстан Республикасының аграр яшьләр берләшмәсе” төбәк иҗтимагый оешмасы (РОО) Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белән берлектә Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексының яшь хезмәткәрләре арасында «Һөнәре буенча иң яхшы» темасы астында ел саен үткәрелә торган һөнәри осталык конкурсын уздыра. Чара “2014-2020 елларга Татарстан Республикасы авыл яшьләре” ярдәмче программасын гамәлгә ашыру кысаларында уза.

2016 елның 29 сентябреннән 2 октябренә кадәр Биектау районы үзәгендә XIII нче “Сәламәтлек” авыл спартакиадасы кысаларында авыл районнарының ирләр командалары арасында мини-футбол буенча Татарстан Республикасы чемпионатының беренче зонасы ярышлары узды.