июнь, 2016 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Әлмәт муниципаль районының “Зәй” ҖЧҖендә сыерлар өчен җәйге лагерьда яшь ветеринар-белгечләрне укыту буенча күчмә курслар уза.

2016 елның 1 июненнән 28 сентябренә кадәр Көнчыгыш Европада авыл хуҗалыгы, экология һәм авылны үстерү өлкәсендә хезмәттәшлек итү ассоциациясенең «Apollo e.V.» (Германия) программасы буенча авыл хуҗалыгы стажировкасы кысаларында Н.Э. Бауман ис. Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясе студентлары Германиянең фермер хуҗалыкларында практика узалар.

Татарстан Республикасы территориясендә 2016 елгы Бөтенроссия авыл хуҗалыгы исәбен алуга иң яхшы әзерлек һәм аны уздыру буенча республика конкурсы игълан ителде.  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының тиешле карары 2016 елның 17 июнендә (№ 411) кабул ителде.