декабрь, 2020 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов алдынгы татарстанлыларга Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы дәүләт бүләкләрен тапшырды. Очрашу Казан Кремлендә узды, анда шулай ук Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров катнашты.

декабрь, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы дәүләт бүләкләрен тапшырды. Республиканың 40 алдынгысы - мәгариф, сәламәтлек саклау өлкәсе, эре сәнәгать предприятиеләре вәкилләре, дәүләт хакимияте органнары хезмәткәрләре, шулай ук икътисад, азык-төлек сәнәгате, авыл хуҗалыгы, төзелеш комплексы, спорт өлкәләре вәкилләре, сәнгать эшлеклеләре һ.б. лауреатлар булдылар.