февраль, 2019 ел
дүшәмбе

Республикада гыйнварда  сәнәгать секторында   тере үлчәмдә 7 мең тоннадан    артык  дуңгыз  ите  җитештерелгән,  бу  узгшан  елның  шушы  чорына  караганда 6%ка күбрәк.

февраль, 2019 ел
җомга

7 февральдә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында терлекчелек тармагының 2019 елның  гыйнвар аендагы эшенә йомгаклар ясадылар. Киңәшмәне Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Нәҗип Хаҗипов үткәрде. Киңәшмәдә районнарның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре башлыклары, терлекчелек буенча консультантлары, “Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Терлекчелектә нәсел эшенә баш дәүләт авыл хуҗалыгы  идарәсе” ДКУ, муниципаль районнарның нәсел хезмәте белгечләре катнашты.