апрель, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров Россельхозбанк идарәсе рәисе урынбасары Денис Константинов белән очрашты. Чарада Россельхозбанкның Татарстан филиалы директоры Ләлә Кудермәтова катнашты.

ноябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, аграрийлар өчен төп банк - Россельхозбанк кечкенә фермер предприятиеләре өчен «Шәхси фермерлык» цифрлы сервисларның экосистемасын эшләгән. Система агробизнесны уңышлы алып баруда ярдәм итү өчен булдырылган һәм ул фермерлар җитештерә торган авыл хуҗалыгы продукциясен сату өчен маркетплейсны үз эченә ала

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы ташламалы авыл ипотекасы программасын гамәлгә ашыруга өстәмә рәвештә 500 млн. сум акча бүлеп бирде.