июнь, 2020 ел
шимбә

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров кыр форматында уздыруга әзерләнә торган «Татарстанда кыр көне-2020»  күргәзмәдә катнашучылар очрашты һәм экспонентлар белән танышты.

гыйнвар, 2020 ел
шимбә

2020  елның  17 - 26 гыйнварында Берлинда (ФРГ) 85 нче «Яшел  атна 2020» (International Green Week Berlin) халыкара күргәзмә-ярминкәсе  уза, анда,  гадәттәгечә, азык-төлек  сәнәгате һәм бакчачылык өлкәсендә  ирешелгән  дөньякүләм казанышлар күрсәтелә.      Росси Федерациясе  күргәзмәдә  5 мең кв. метрдан  артыграк  мәйданда    зур  күләмле     экспозиция  күрсәтте.  Анда  илнең   18 төбәге  үзләренең  иң яхшы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек продукциясен – икмәк  һәм  кондитер әйберләрен, балык һәм диңгез    продуктларын, яшелчә  һәм җиләк-җимешләр, үсемлек  мае, бал, шәраб һәм башка товарларын   презентациялиләр.