октябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Әлмәт муниципаль районында Слесаревлар КФХсы 2018 елда «Гаилә терлекчелек фермасы» программасы буенча 1 млн.сум күләмендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы грантын алды.Әлмәт муниципаль районында Слесаревлар КФХсы 2018 елда «Гаилә терлекчелек фермасы» программасы буенча 1 млн.сум күләмендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы грантын алды.

ноябрь, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы авылда  кече һәм урта  бизнесны  үстерүгә  зур  игътибар  бирә.   Бүген  һәр районда  үз эшен  ачып,  аягында  нык торучы   һәм аны  уңышлы  үстерүче  кешеләр  бар.  Шундыйларның  берсе    – Сарман  районының  Алан  Газар (Рангазар)  авылыннан   Заһриевлар  гаиләсе.