декабрь, 2020 ел
чәршәмбе

22 декабрьдә Казан дәүләт аграр университетында Junior Skills форматында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы карамагындагы «Авыл хуҗалыгы машиналарын эксплуатацияләү» компетенциясе буенча конкурс узды. Конкурс комиссиясе составына Казан дәүләт аграр университетының инфраструктур үсеш һәм җитештерү эшчәнлеге буенча проректоры Наил Хәмидуллин, Казан дәүләт аграр университетының Профориентация һәм эшкә урнаштыру үзәге директоры Гүзәл Фәссахова, Казан дәүләт аграр университетының машина һәм җайланмалар кафедрасы мөдире Дамир Хәлиуллин һ. б. кергән иде.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Кукмара аграр көллиятендә 2020/2021 еллар чемпионат циклының Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан алып барыла торган «Агрономия» компетенциясе буенча «Яшь профессионаллар»(WorldSkills Russia) төбәк чемпионаты башланды.

ноябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген Сарман аграр көллиятендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан алып барыла торган «Яшь профессионаллар»(WorldSkills Russia) - 2020/2021 еллар чемпионаты циклының «Авыл хуҗалыгы машиналарын эксплуатацияләү» компетенциясе буенча Татарстан Республикасы төбәк чемпионаты башланды.

октябрь, 2020 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia) VIII илкүләм чемпионаты финалында җиңүчеләр һәм призерлар белән очрашты. Очрашу Казан Кремлендә узды. Анда шулай ук Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров катнашты.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Бүген  Сарман аграр көллиятендә  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы карамагындагы  «Авыл  хуҗалыгы  машиналарын  эксплуатацияләү» компетенциясе  буенча  2019/2020 еллар чемпионаты  циклының  “Яшь профессионаллар” (WorldSkills Russia) Татарстан  Республикасы төбәк  чемпионаты  башланды.

май, 2019 ел
дүшәмбе

Татарстан   WorldSkills Russia VII Илкүләм чемпионатында  беренче  урынны алды.  24 майда Казан  шәһәрендә   «Яшь  профессионалар» VII Илкүләм  чемптонатының финал  ярышларына  йомгаклар  ясалды.   Татарстан  гомумкоманда  исәбендә  беренче  урынга  чыкты.

май, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Игенчеләр  сараенда «Яшь  профессионаллар (WorldSkills Russia)» VII Илкүләм чемпионатының «Авыл  хуҗалыгы машиналарын эксплуатацияләү»   компетенциясендә    җиңүчеләрне котлау   тантанасы  узды,  ярышлар  апрель  аенда  Ростов  өлкәсенең  Качкан поселогында  узган  иде.