апрель, 2021 ел
җомга

Бу хакта республика кооператорларының гамәлгә кую җыелышында хәбәр ителде.

декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Россия Авыл хуҗалыгы министрлыгы “Алтын көз – 2020” 22 нче Россия агросәнәгать күргәзмәсе нәтиҗәләре буенча тармак конкурсларына йомгаклар ясаплды.

октябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Хәзер республиканың сәүдә челтәрләрендә Мисыр яисә Пакистан бәрәңгесен, яки Израиль кишерен торган саен сирәгрәк очратырга мөмкин. Чит ил продукциясен Татарстанның үз продукциясе кысрыклап чыгара бара. Биредә авыл хуҗалыгы кооперациясе үсешенең роле зур.

октябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Әгерҗе муниципаль районында "Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгы кооперациясен үстерү буенча компетенцияләр үзәге" ДБУ тарафыннан Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белән берлектә оештырылган «Нәтиҗәле үсеш һәм кооперация атнасы» семинар-киңәшмәсе узды.

сентябрь, 2020 ел
җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матди-техник базаны үстерүгә грантлар бирүгә авыл хуҗалыгы кооперативларын сайлап алу буенча өстәмә конкурс башлану турында игълан итә.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

26 ноябрьдә Татарстан  Республикасы Дәүләт Советының  Экология,  табигатьтән  файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек комитеты   утырышы  узды,  анда  бу  елның  III кварталында  «2013 - 2022 елларга  Татарстан  Республикасында  авыл  хуҗалыгын үстерү, авыл  хуҗалыгы продукциясе, чимал һәм    һәм азык-төлек      базарларын    көйләү» дәүләт программасын    үтәү  дәүләт программасы  каралды.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Республикада  авыл  хуҗалыгы  кооперациясен  үстерүгә  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы тарафыннан  зур  игътибар  бирелә.   Кооперативка керү  фермерлар  өчен  аерым  өстенлеккә  ия.   Беренче  чиратта  – продукцияне җитештерү, саклау  һәм эшкәртү  буенча  көчләрне  берләштерү  исәбенә  җитештерүнең  табышлылыгын арттыру ул.  Икенчедән, кредит    ресурсларыннан  файдалану, өченчедән,   эре  төбәк  һәм  федераль сәүдә  челтәрләренә  чыгу  мөмкинлеге.   Әмма  кооперативның  уңышлы  эшләве  өчен  нәтиҗәле  идарә  итә  белергә  кирәк.    Моңа  өйрәнергә  теләүчеләрнең  барысын да «Кооператив  идарәче» модуль  экспресс-курс кысаларында   нәкъ  менә  шуңа  өйрәтәләр   дә  инде.

апрель, 2019 ел
җомга

19 марттан  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы, Татарстан  Республикасының  Кулланучылар  кооперациясе  оешмалары  берлеге  һәм Казан   кооператив  институты  ярдәмендә  Татарстан  Республикасы территориясендә «Яшьләр   кооперациядә» проекты  эшли  башлады Программа  кысаларында   Казан кооператив институты студентлары районнарның  кулланучылар  җәмгыятьләренә һәм    авыл  хуҗалыгы  кулланучылар  кооперативларына  чыктылар.    Практикантлар  практика чорында  предприятиенең  эчке  эшләрен  өйрәнделәр,   документацияне  анализладылар һәм  хезмәткәрләр  эшен  күзәттеләр.  Быел    студентлар  практика урынын  үзләре  сайладылар.