декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы шуны искәртә, физик затларның  Россия Федерациясе Салым кодексының 217 статьясындагы 13 пункты нигезендә шәхси ярдәмче хуҗалыкларда үстерелгән терлекчелек продукциясен (тере үлчәмдә дә, суелган яки эшкәртелгән продуктлар да), үсемлекчелек продукциясен (натураль, шулай ук эшкәртелгән рәвештә дә) сатудан алына торган керемнәренә салым салынмый.

март, 2019 ел
чәршәмбе

Татарстанда  республика икътисадына зур  өлеш  кертә  һәм  дәүләт ярдәменнән  файдалана  торган кече  хуҗалыкларга  һәм шәхси  ярдәмче хуҗалыкларга зур  игътибар бирелә.

март, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы шәхси  ярдәмче хуҗалыклар тотучы гражданнарга  субсидияләр бирә һәм  савым сыерлары тотуга, шулай  ук  бер  яшьтән  зуррак булган  кәҗәләр  тотучыларга  - субсидияләр, тагын  савым сыерларына  ветеринария  хезмәтләре  күрсәткән өчен  субсидияләр бирә. 2019 елда  бу  -  бердәм    субсидия.

февраль, 2019 ел
чәршәмбе

1 гыйнвардан  илебезнең  дүрт  төбәгендә:     Мәскәүдә, Мәскәү һәм Калуга өлкәләрендәе һәм Татарстанда  махсус  салым  режимы  эксперименты  старт  алды.