Татарстан Республикасы Ютазы муниципаль районында машина белән сыер саву осталары һәм эре мөгезле терлекләр үрчетү буенча технологлар арасында конкурс узды

2018 елның 1 июне, җомга

Татарстан Республикасы Ютазы  муниципаль районының  “Каракашлы” ҖЧҖ базасында  машина  белән сыер саву осталары  һәм эре мөгезле терлекләр  үрчетү буенча    технологлар арасында  конкурс узды. чарада  районның  Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе, «Элита” ГПП” АҖ белгечләре һ.б.лар   катнашты.

Конкурс башында  анда  катнашучылар   теоретик  сорауларга  җаваплар  бирделәр.   Практик  өлештә  сыер савучылар саву  аппаратын  сүтеп җыю,    , сыерлар  саву  буенча  биремнәр башкардылар. Технологлар    ясалма орлыкландыру  буенча  үз осталыкларын  күрсәттеләр.

Ярышлар  йомгаклары  буенча  машина  белән сыер саву  осталары  арасында  1 нче   урынны   «АгроМир» ҖЧҖеннән  Рәмзия Камаева алды, 2 нче  урынны   -    Зөлфирә Кәшапова («Уныш» ҖЧҖ), 3 нче урын Роза Нуриәхмәтовага («АгроМир» ҖЧҖ) бирелде. Эре мөгезле терлекләрне ясалма орлыкландыру  буенча    операторлар  арасында  1  нче  урынны   Ульяна Михайлова  («Уныш» ҖЧҖ) алды, 2 нче  урынны  - Мәрьям Хәлиуллина («Каракашлы» ҖЧҖ), 3 нче  урынны  Наҗия Касыймова («Вафауллин А.А.» КФХ) алды.