март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Мамадыш районында авыл хуҗалыгы алдынгылары слеты узды. Анда Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов, муниципаль район башлыгы Анатолий Иванов, оешма һәм предприятие җитәкчеләре һәм, әлбәттә инде, авыл хезмәтчәннәре һәм авыл хуҗалыгының барлык тармаклары хезмәткәрләре катнашты.

февраль, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 6 февральдә Мамадышта «ЅиппуФЕСТ»Бөтенроссия креатив чаналар фестивале узачак. Чараны Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе оештыра.

июль, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров Татарстанның Мамадыш районында терлек симертү мәйданчыкларын һәм «Азык-төлек программасы» АПКсының азык үзәген карады. Аның белән бергә район башлыгы Анатолий Иванов йөрде.

октябрь, 2019 ел
дүшәмбе

“Алтын  көз  - 2019” күргәзмәс мәйданчыгында    Россия  авыл  яшьләре (РССМ) берлеге үткәргән  Авыл   инициативалары  форумында   10 пилот авылыннан  командалар  чакырылган  экспертларга  үз  территорияләрен  үстерү  буенча  йомгаклау  бизнес-программаларын    тәкъдим  иттеләр.