сентябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Узган шимбәдә Арча районында Яңа Кырлай авылы янында традицион ат бәйрәме узды. Әлеге популяр ат-спорт ярышлары Татарстан Атчылык һәм ат спорты федерациясе инициативасы буенча Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән уздырыла.

сентябрь, 2020 ел
җомга

19 сентябрьдә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән Татарстан Республикасы Арча районының Яңа Кырлай авылында «Ат көне»нә багышланган ат-спорт ярышлары узачак. Чараны ачу тантанасы 11.00 сәгатьтә башлана. Халыкара ат чабышлары 40, 80, 100 һәм 120 километр дистанцияләрдә оештырыла.

сентябрь, 2019 ел
шимбә

Татарстанның  Арча  районы  Яңа  кырлай  авылында  Ат көненә  багнышланган  ат  спорты  ярышлары  узды.    40, 80 һәм 120 километр дистанциядә  бөтен  республика спортчылары  катнаша.  Быел  ярышларда  беренче  мәртәбә  татар  атлары  да  катнашты.