гыйнвар, 2018 ел
җомга

2018 көзге культуралар башыннан “Агрокөч” “Чаллы МПК” өчен төп вакыйга - кош итеннән ысланган казылар җитештерү һәм сату булачак.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов җитәкчелегендә Татарстан Республикасы территориясендә 2018 елда АПК тармакларын 5%лы ташлама белән кредитлау мәсьәләлсе буенча видеоконференция элемтәсе режимында киңәшмә узды.

Евразия икътисадый комиссиясе Советының карары басылып чыккан көннән соң 180 көн узгач, ягъни 2018 елның 16 июленнән үз көченә керә.

Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы хуҗалыкларында 3250 тонна ашлама сатып алганнар, ягъни 1 га чәчүлек мәйданыныа 43,6 кг чыга. Бу хакта районның “Якты юл” газетасы хәбәр итте.