октябрь, 2017 ел
җомга

Бүген Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Казахстан Республикасының Кустанай өлкәсеннән килгән делегация белән очрашу узды, аны шул өлкә акимының урынбасары Меирҗан Мырзалиев җитәкли.

Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районының «Бакырчы» (Бакрчи) ҖЧҖендә терлекчелек продукциясен җитештерү темплары арта.

Шимбә көнне, 21 октябрьдә, авыл хуҗалыгы продукциясен сату ярминкәләре Казанның 10 мәйданчыгында узачак.

Кичә, 19 октябрьдә, “Татарстанның агробизнес кадрларын яңадан әзерләү институты” өстәмә һөнәри белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе базасында Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативларының рәисләре һәм потенциаль җитәкчеләре өчен уку семинары узды.