октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районының «Мостафин Р.С.» крестьян-фермер хуҗалыгында 30 гектар мәйданда алма бакчасы утырталар.

Бүген Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгында Авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге җирләр турында бердәм федераль мәгълүмат системасы мәсьәләләре буенча Россия Федерациясе субъектлары катнашында видеоконференция элемтәсе режимында киңәшмә узды.

2017 елның 20 - 21 октябрендә “Зәй политехника көллияте” ДАҺБУ базасында яшь комбайнчылар арасында «Хезмәт кешесен данлыйбыз» дигән 9 нчы республика конкурсы узачак.

Кичә, 18 октябрьдә, Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов Әлмәт муниципаль районында булып кайтты.

2017 елның 27 - 28 октябрендә “Татарстан Республикасының аграр яшьләр берләшмәсе” ТИА Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белән берлектә Татарстан Республикасы АПКсының яшь хезмәткәрләре арасында “Һөнәре буенча иң яхшы” һөнәри осталык конкурсын үткәрә.