Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы студентларны «Авыл бизнесы – реаль мөмкинлекләр һәм үсеш перспективалары» дигән яшьләр форумына чакыра

2019 елның 14 феврале, пәнҗешәмбе

15 февральдә    «Казан Экспо» күргәзмә үзәге территориясендә агросәнәгать комплексы һәм эшкәртү сәнәгате күргәзмәсе кысаларында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы һәм Казан дәүләт аграр университеты ярдәмендә «Авыл бизнесы  – реаль мөмкинлекләр  һәм  үсеш  перспективалары» дигән  яшьләр  форумы  узачак.

Форум барышында   студентларга   авылда  үз эшеңне  ачу  мөмкинлекләре турында  сөйлиячәкләр, «Эшкуарлык фабрикасы» проекты  тәкъдим ителәчәк,    шулай  ук  ачыктан-ачык сөйләшү   режимында  яшьләргә  хас  проблемалар  хакында  фикер алышачаклар.  Чара  талантлы  яшьләрне табуга  һәм  аларга  ярдәм  итүгә,    аларны авыл территорияләрен үстерү буенча бизнес-проектлар әзерләү процессына җәлеп итүгә,  икътисад, бизнес-планлаштыру өлкәсендә һәм авыл хуҗалыгында менеджмент белемнәрен арттыруга   юнәлдерелә.

Уздыру  көне  һәм вакыты: 15 февральдә   10.00 сәгатьтән  12.30 сәгатькә кадәр.

Уздыру  урыны: «Казан Экспо» Халыкара  күргәзмә  үзәге, Лаеш   районы,  Олы  Кабан авылы,  Күргәзмә (Выставочный ур.), 1 йорт (Аэропорт), 2  нче павильон, конференц-зал.

Барыгызны  да  чакырып калабыз! Керү  ирекле!