Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районының «Нива» ҖЧҖендә авыл хуҗалыгы үсемлекләрен яклау буенча чаралар башкарыла

2018 елның 14 июне, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Тәтеш  муниципаль районының «Нива» ҖЧҖендә  авыл хуҗалыгы  үсемлекләрен  яклау буенча  чаралар  башкарыла. «Җиде  ел  элек безнең бары  тик  500 гектар чәчүлек  җирләребез  бар иде, ә бүген    – 2500 гектар, шулардан 2200 га  чәчелде, – дип сөйләде   “Нива” ҖЧҖ директоры  урынбасары  Анатолий Сумбаев. – Бүгенгә  1000 гектардан  артык  җир эшкәртелгән.  Быел  без рапска өстенлек   бирдек –  узган  елларда 150 гектар  чәчкән булсак, быел  400 гектар чәчтек».

Кыр эшләрендә   механизаторлар Александр Крутов, Сергей һәм Валерий Сизов эшли.  «1 гектар чәчүлек  җиренә  200 литр су кирәк, өлгер генә,  – диде   Александр Крутов. – Эш яхшы  бара. Бу ел  мул уңышы  белән сөендерер дип ышанабыз».